Araç Giydirme

Araç giydirme araçların üzerine yapılan kaplama ve tasarım çalışmalarına verilen isimdir. Tasarımın dijital baskı olarak işlenmesinin ardından araç üzerine kaplama işlemi yapılmaktadır.

Uygulamanın uzman kişilerce yapılması çalışma esnasında oluşabilecek hataların önlenmesi adına daha doğru olacaktır. Araç giydirme folyosu yardımıyla kaplama işlemi başarılı bir şekilde yapılacaktır.

Cast folyo yani PVC ile yapılacak olan kaplama diğer folyolara göre daha ince ve esnek olmak durumundadır. Bu folyoların kalınlığı 0,11 ile 0,13 mikron kalınlığı arasında üretilmektedir. Profesyonel ekiplerce yapılacak olan kaplama işlemi ile araç hazır hale getirilecektir.

Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

Aracın ölçüsünün alınmasının ardından işlem dijital ortama taşınarak burada hazırlanır. İstenilen tasarım bilgisayar ortamında hazırlanarak çalışmanın görseli ilgili firmaya iletilir.

Firmanın aracı giydirme işlemine onay vermesi ile birlikte araç kaplama uygulamasına başlanacaktır. Deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilecek olan giydirme işlemi ile çalışma başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Kaplama işleminin yapılacağı yüzey için uygun kaplama malzemesi seçilmelidir. Giydirme işlemi, bölgesel araç kaplaması şeklinde düz yüzeye uygulanacaksa düz yüzey folyoları tercih edilmelidir. Hafif çıkıntılı bölgeler ise yarı cast folyo ile kaplamaya daha uygundur.

Araç kaplama işleminin yapılması belirli adımlar uygulanarak yapılmaktadır. Bu adımlar doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirildiği taktirde daha dayanıklı ve uzun ömürlü araç kaplama işlemi yapılmış olacaktır. Kalite ve doğru hizmet alabilmek adına firma seçiminde tüm detaylara dikkat edilmesi gerekir.

Araç Giydirme Hangi Avantajları Sağlar?

Hemen her araca uygulanabilen daha çok otobüs ve metro gibi toplu ulaşım araçlarında görülen araçların kaplanması işlemi reklam sektörü için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır.

Bu giydirme işlemi ile birlikte firmalar aynı andan birden çok kişiye ulaşabileceklerdir. Bu doğrultuda araç giydirme tasarımları çok fazla çeşitliliğe sahiptir.

Yapılan reklam çalışmaları radyo, dergi ve televizyon gibi reklam kanallarına göre daha uzun süreli ve etkili sonuçlar almayı sağlar. Bir defa ödenecek olan bir ücretle birlikte daha ekonomik bir reklam seçeneği oluşmuş olacaktır.

Kişiler dilerlerse şahsi araçlarına dilerlerse de firma araçlarına araç reklam giydirme çalışması yaptırabilirler.

Marka bilinilirliğini daha fazla ön plana çıkarmak isteyenler için araç giydirme örnekleri oldukça fazladır. Fikir edinmek ve tasarımlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler bu örnekleri inceleyebilirler.

Tasarımın dikkat çekici renkte ve canlılıkta olması daha fazla kişinin dikkatini çekeceğinden bu da firmaların hedeflediği başarıya çok kısa bir süre içinde ulaşmasını sağlayacaktır.

Araç Kaplama ve Giydirme Fiyatları

Araç kaplama işlemi ile işletmeler ek bir kazanç elde edebilmektedirler. Araçların giydirilmesi kapı logosu, bölgesel araç giydirme ve komple aracın giydirilmesi şeklinde üç farklı şekilde uygulanmaktadır.

Kapı logosu aracın kapıları üzerinde yapılan kaplama işlemidir. Ön kaporta ve arka bagaj kapağı alanlar ise bölgesel kaplamayı ifade etmektedir.

Aracın komple her tarafının kaplanması komple giydirme anlamına gelmektedir. Toplu taşımacılık alanında daha çok bu kaplama işlemi tercih edilmektedir.

Kapı logosu ise şirketlerin tercih ettiği bir kaplama işlemidir. Araç logo kaplama fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler bu hizmeti veren firmalar ile irtibata geçebilirler.

Araç reklam kaplama fiyatları işçiliğe, malzemeye ve kaliteye göre farklılık göstermektedir. Araç giydirme fiyatları firmadan firmaya da değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen karar vermeden önce mutlaka firma araştırmasının yapılması gerekmektedir. Uzman ekiplerce yapılmayan hatalı uygulamalar tasarımın bozuk ve kullanılmaz hale gelmesine neden olabilecektir.

Araç giydirme araç ölçüleri alınarak çok fazla dikkat isteyen bir işlemdir. Uzun ömürlü ve kaliteli kaplama işlemi yaptırmak isteyenlerin her anlamda profesyonel ve uzman ekiple çalışma yürüten firmaları tercih etmesi daha doğru olacaktır.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizle sohbet et