Baskes Baskı Nedir?

Genel olarak dijital baskı makinalarında basılmakta olan ürünlerin, aynı makinada ya da optik okuyuculu olan folyo kesim makinalarında yalnızca ürün kalacak şekilde etrafında bulunan fazlalıkların kesilme işlemidir.

Bu baskes dijital baskı sistemi grafik tasarım işlemleri tam olarak bittikten sonra ürünlerin baskı makinası gönderilmesiyle başlar. Baskı makinalarının baskes özelliği varsa baskıyı yaptıktan sonrasında kesimini de yapar ve de çıkarır.

Baskes özelliği yoksa baskı makinasından çıkarılmakta olan ürün optik okuyuculu bir folyo kesim makinasına yerleştirilip baskının dizim şekillerine göre hazırlanmış şablonla kesimi yapılır ardından çıktıktan sonrasında etrafındaki fazlalıklar alınır ve de baskes baskı işlemi tamamlanmış olur.

Günümüzde folyo yüzeylere istenilen ebatlarda bulunan ürün etiketlemesi seçeneklerinin arasında baskes dijital baskı etiketi en çok tercih edilen sistemdir. Zamandan ve ya maliyetten 0 oranlarda tasarruf sağlanıp kampanyadaki ürünlerin etiketlenmesi ile vitrindeki ürünlerin teşhir edilmesinde ya da reklam tabelasının etiketlenmesi gibi süreçlerde gerçekten yaygın olarak tercih edilir.

Kurumsal özellikler içerdiği için baskes dijital baskı ihtiyaçlarının tamamen karşılanması çerçevesinde önde gelen en etkin çözümleri de bir arada sunduğunu dikkate almak gerekir. Dijital baskı teknikleri kullanılarak iyi bir şekilde gerçekleştirilen en ekonomik olan etiketleme türü olduğu için baskes dijital baskı son zamanlarda trendlerdendir.

Kalıp gerektirmeyen yeni nesil baskı makinesi kullanılarak istenilen tasarımlar mümkündür. Kaliteden hiç bir zaman ödün verilmeden tam olarak yenilikçi anlayış çerçevesinde üretimlere büyük bir hız ile yer verildiğinin gerçekten de üstünde durmamız gereklidir.

Baskes Baskı Fiyatları

Son zamanlarda baskes dijital baskı sistemleri firmamızın bünyesinde, firmaların genel olan hedeflerini gerçekleştirmek üzere yürütülmüş olan reklam projeleri ile beraber gelen talepler doğrultusunda da değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bağlamda baskes baskı fiyatları da yapılacak olan işleme göre her zaman değişiklik göstermektedir.

Fiyatlandırma sistemi olarak bakıldığı zaman baskes baskı fiyatları ürünlerin kağıt yapısına, işleyişine göre de çok değişiklikler göstermektedir. Müşteri odaklı bir çalışma anlayışından ayrılmadan da firmamız tarafından baskes dijital baskı çözümleri içinde en çok tercih edilmekte olanlar arasında geldiğini bilmek gereklidir.

Kurumsal anlayış ışığında sizlerin istediğiniz ebat ve de ölçü dikkate alınıp bir takım seri üretimler gerçekleştirilmektedir.

Baskes Uygulama Alanları Kullanım Yerleri

Son zamanlarda baskes dijital baskı sistemleri yaygın bir şekilde tercih sebebi olmaktadır. Günümüzde dış mekan baskı makinesinde yapılan baskes baskının korunmaya ihtiyaçları olmamakla birlikte ömrünü de uzatabilmek adına laminasyon çektirebilirsiniz.

Bunun yanında iç mekan baskılar genel anlamda su bazlıdır ve de bu nedenden dolayı yapılan baskılama işlemlerine mutlak surette laminasyon çekilmesi de gerekmektedir.

Genel olarak baskes dijital baskı sistemleri küçük ölçülü olan az adetli olan etiket tarzındaki ütünler için tercih edilmektedir. Büyük ölçülerde de bu baskes dijital baskı sistemleri kullanılmaktadır.

Profesyonelce hazırlanan bu etiket türü çalışması olduğu içinde folyo metalize yapışkan için kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Baskes dijital baskı sistemleri genel olarak indirimli ürün kampanyalarında ve vitrinde ürün teşhirlerinde kullanılmaktadır.

Ayrıca reklam amaçlı mobil araçlarda da kullanımları mümkün olur. Baskes folyo makinesi dijital baskı için kullanılarak hızlı bir biçimde oluşturulduğundan dolayı da zamandan yüksek bir oranda tasarruf sağlanmak ile kalmayacak aynı zamanda da maliyeti en aza indirecektir.

Baskes dijital baskı sistemlerinin kullanım alanları günümüzde çok fazla sayıdadır. Bu sistemler hiç bir şekilde sınırlandırılamazlar.

Dış mekan baskı makinalarında yapılmakta olan baskısının korunmaya ihtiyaçları yoktur. Yalnızca ömrünü uzatmak amacıyla laminasyon çekilmesi önerilmektedir.

Fakat iç mekan dijital baskı makinalarının genel olarak su bazlı olması sebebiyle yapılan baskıya laminasyon çekmek gerekmektedir.

Genel olarak reklam tabelaları, vitrin konseptler, mobil reklam araçlarının da etiketlenmesi, ofis dekorasyonu ve de daha pek çok alan için baskes dijital baskı etiket seçeneğinin de gerçekten yaygın olarak kullanılacağının üzerinde durmamız gerekmektedir.

Baskes kullanım alanları genel anlamda firma ile beraber ofis etiket çözümlerinde, bazı anaokulu ve de okul eğitimlerinde, organizasyonlarda, bazı sticker üretimlerinde, etiket imalatlarında ve ya etiket baskı kesimlerinde, kuşe kağıt ve de karton kesimlerinde baskes hizmetinden de yaygın olarak faydalanılmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizle sohbet et