Açık alanlarda kullanılacak afiş, poster ve tanıtımlarınızın, tadilat çalışması yaparken bina giydirmelerinizin, kısacası rüzgara açık tüm alanlarda rüzgar yükünü hafifleterek, çalışmanızın rüzgarda dalgalanmasını istemiyorsanız çözümünüz Mesh Dijital Baskı olmalıdır.
Genel anlatımı ile üzerinde kullanım alanının büyüklüğüne göre değişen boyutlarda delikler bulunan, vinil ya da branda malzemelerin yerine kullanılabilen Mesh Dijital Baskı güçlü rüzgarlara karşı dahi direnç göstererek üzerinde yer alan yazı ve görselin net olarak görünmesini sağlar. Gözü yormayacak boyutlarda olan delikler hava sirkülasyonunu sağlayarak bir yönden alınan güçlü rüzgarın dalgalanma yapmadan arka tarafa geçişini sağlar.
Mesh olarak adlandırılan malzeme, bu iş için özel olarak üretilmiş malzemedir ve bunun yerine başka malzemelerin kullanılması başarı şansını azaltacaktır. Mesh malzemenin bir avantajı da çok büyük alan gerektiren çalışmalarda dikiş ya da yapıştırma işleminin yapılmasına olanak sağlamasıdır. İşlem sonrası yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde bir sonuç elde edilebilmektedir. İç mekan çözümlerinde fazla tercih edilmeyen bu malzeme, dış mekan çalışmalarında sıklıkla tercih edilmektedir.