Floor Grafik

Floor grafik dijital baskı sistemi kullanılarak folyo üzerine baskı yapılmasıyla üretilen zemin malzemesidir. Birçok reklam türüne göre akılda kalıcılığı daha fazla olan bu reklam ürünü oldukça kolay bir şekilde uygulanabilmektedir.

Ekstra hiçbir malzemeye ihtiyaç duyulmadan yapılan uygulama farklı kalite özelliklerine sahiptir. Sahip olduğu özellikler neticesinde birçok alanda bu çalışmadan yararlanılmaktadır.

PVC esas olan folyolar mikron kalınlığı ve yapışkanlık kalitesine göre sınıflandırılmaktadır. Koruyucu tabakaya sahip olan yer grafik laminasyonu uygulamanın tamamlanmasının ardından zemine yapıştırılarak kullanıma uygun hale getirilmektedir.

Kendinden yapışkanlı olan floor zemin baskı laminasyon atılmadan kullanıldığı taktirde kısa sürede zarar görebilmektedir. Bu detaya mümkün olduğunca dikkat edilmesi gerekmektedir.

Floor Grafik Nerelerde Kullanılır?

Dijital baskı makineleri ile folyo üzerine yapılan baskı ve zemin iç ve dış mekanlarda kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Temizlenen ve toz tutmamış olan zeminler yapıştırmaya müsait olacağından baskı işlemi bu alanlara rahatlıkla yapılabilecektir.

Fuar alanları, alışveriş merkezleri ve marketler bu uygulamanın en çok kullanıldığı alanlar arasında yer almaktadır.

Zemine bir ürünün marka logosunun ya da bu durumu ifade eden herhangi bir ürün basılması farklı bir zemin reklam uygulaması olmaktadır.

Yürünen yolda karşılaşılacak olan reklam diğer birçok reklam türüne göre daha fazla dikkat çekecektir. Hedeflenen başarıya ulaşma hususunda bu reklam türünün mutlaka dikkate alınması gerekmektedir.

Floor baskı grafik kalitesi bu uygulama içerisinde önemli bir durumdur. Dikkat çekici olmayan baskılar insanların ilgisini çekmeyeceğinden dolayı bu da kişilerin yere bakmadan yürümelerine neden olacaktır.

Baskı tasarımının üzerinden iyice düşünüldükten ve gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra yapılması gerekmektedir. Yer grafiği dış mekan ürünü olmasının yanında iç mekanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır.

Floor Grafik Baskıda Ne Tür Malzeme Kullanılır?

Folyo baskısı için uygulanacak malzemeler iç ve dış mekanda uygulanmasına göre farklılık göstermektedir. Dış mekanda solvent özlü boya kullanılırken iç mekanlar için tercih edilen boyalar su bazlı boyalardır. Su bazlı boyalar organik boya olarak da bilinmektedir. Bu baskıların uygulanmasında falçata ve ragle yeterli olacaktır.

Floor Grafik Fiyatları

Floor grafik fiyatları diğer birçok reklam ve baskı çalışmasına göre oldukça uygun fiyatlıdır. Bunun yanında baskı fiyatlarında belirleyici olan birçok unsur yer almaktadır.

Bu unsurların başında kalite gelmektedir. Kaliteli olan baskılar daha uzun ömürlü ve dikkat çekici olacaktır. Grafik baskı hizmeti veren firmaların belirlediği fiyat politikaları da belirleyici bir durumdur.

Alanında uzman kişilerce profesyonel şekilde yapılacak olan baskı çalışmaları fiyat performansı açısından yüksek olsa da elde edilecek olan başarı çok daha fazla olacaktır.

Dijital ortamda üç boyutlu izlenebilen baskılar dikkat çekici renkler ve objelerle daha fazla amacına uygun hale gelecektir.

Floor grafik reklam ve tanıtım çalışmalarının son zamanlarda hız kazanmasıyla daha fazla talep görmektedir. Gelişen ve sürekli yenilen çalışmalar baskı alanında da etkili olup firmaların amaçlarına ulaşmasını çok daha kolay hale getirmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizle sohbet et