Folyo Kesim Baskı

Folyo kesim vektörel olarak hazırlanmış bir grafiğin bilgisayar aracılığı ile plotter makinesine gönderilerek burada baskılı şekilde kesilmesi anlamına gelmektedir. Baskısız olarak da yapılabilen bu uygulama çoğunlukla folyo kesim yazı olarak tercih edilmektedir.

Folyo uygulanacak olan alana daha kolay transfer işlemin sağlanabilmesi için üretim sonunda tüm yüzeyin transfer bandı ile kaplanması gerekir.

Folyo baskı ve kesim çalışmalarında kullanılacak olan PVC malzemesi ile üretimi sağlanan yapışkanlı folyolarda birçok farklı renk seçeneği yer almaktadır. Bu malzemeler tek renkli logolar ve harf kesimleri gibi çalışmalarda en dayanıklı malzemeler arasında yer almaktadır.

Bu baskılarda çoğunlukla beyaz renk tercih edilmekte ve baskının renklendirilmesi ile çok daha güzel sonuçlar elde edilebilmektedir.

Folyo Kesim Nerelerde Kullanılır?

Reklamcılık sektörü başta olmak üzere sağladığı birçok avantaj nedeniyle folyo baskılar çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Kapı isimlikleri, yönlendirme afişleri, tabelalar, cam kaplamalar, araçlar ve forex gibi alanlar bu uygulamanın en çok yapıldığı alanlar arasında yer almaktadır.

Bütçeye uygunluk, dayanıklılık, geniş renk seçeneği ve kalite burada tercih edilebilirliği daha fazla ön plana çıkarmaktadır.

Kesim folyosu kullanılarak yapılan çalışmalara olan talep her geçen gün giderek artmaktadır. Tanıtım ve reklam aracılığı daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen firmalar sıklıkla bu baskı yöntemini tercih etmektedir.

Folyo Sticker Çeşitleri Nelerdir?

Folyo çeşitleri arasında yer alan folyo sticker farklı çeşitleri bünyesinde barındırmaktadır. Transparan folyolar bunların başında gelmektedir. Diğer yandan lümen, fosforlu, aynalı varak ve translusent gibi farklı folyo türleri de çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır.

Tasarımın bilgisayar aracılığı ile yapılması ile birlikte müşterinin isteğine bağlı olarak kullanılan malzemeyle birlikte aynısı aktarılır ve ragle yardımıyla folyo kesim sticker uygulanır.

Her alanda ihtiyaç duyulabilen folyo stickerler iç ve dış mekanlar için tercih edilebilmektedir.

Dış mekan için tercih edilen stickerlerin tekrar kullanılabilmesi ve uzun ömürlü olabilmesi adına güneş ışığına maruz kalmaması gerekmektedir. Çok fazla güneş ışığına maruz kalmayan stickerler baskıdan ilk çıktığı netliği koruyacaktır. Sahip olduğu bu özellik onun fuar alanları gibi yerlerde daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Folyo Kesim Sticker Koruma Yöntemleri

Folyoların ve folyo stickerlerin uzun ömürlü olması için bazı hususlara ayrıca dikkat edilmesi gerekir.

  • İşlemin uygulanacağı alan nem ve rutubetten arındırılmalıdır.
  • Transfer işlemi tamamlanmış olan folyolar oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Bu sayede baskılar ilk günkü canlılığını koruyacaktır.
  • Kaliteli malzeme baskıdan alınacak verimi doğrudan etkileyeceğinden dolayı hizmet alınacak olan firmanın kaliteli malzeme ile çalıştığından emin olunması gerekir.

Folyo Kesim Fiyatları

Vitrin, tabela, araç, iş yeri ve ev gibi yerler için edilen folyolar farklı model ve renk çeşitliliği ile yer almaktadır. Bu kapsamda folyo kesim fiyatları da ürünün boyut ve ölçüsüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Diğer yandan firmalar açısından ürünün manuel ve otomatik olması da fiyatlar açısından etkili olan bir durumdur.

Fiyat araştırması yapanların fiyat, marka ve özellik gibi çeşitli faktörleri göz önünde bulundurması gerekir. Otomatik olan ürünlerin fiyatları da diğerlerinde farklı olacaktır.

İhtiyaca en uygun şekilde seçilecek olan folyolar istenilen amaca kısa süre ulaşmayı sağlayacaktır. Firmalarla görüşme sağlayarak folyo kesim metre2 fiyatı ile ilgili net bir bilgi alınabilmektedir. Firmalar müşterilerine en doğru çözümü sunmaktadır.

Folyo kesim tasarımların desteklenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Metrekareye göre alınacak olan ürünlerde metrekarenin artmasına bağlı olarak fiyatlarda da artış meydana gelecektir.

Fiyat analizleri detayıca araştırıldıktan sonra verilecek olan karar yapılacak olan çalışmanın tamamın etkileyecektir. Uygun fiyatlı ve kaliteli baskı hizmeti almak isteyenlerin tüm detayları en ince ayrıntısına kadar araştırmaları gerekmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizle sohbet et