Mesh Baskı Nedir?

Mesh baskı dijital baskı yöntemi olarak delikli yüzeylere uygulanan baskılama yöntemidir. One way vision baskı ve vinil baskıya oldukça benzetilen bu baskı şekli geniş ve farklı alanlara rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Lamine ve dökme olarak üzere iki çeşidi buluna baskı, solvent özlü boya ve baskı makinesi ile birlikte uygulanmaktadır.

Sahip olduğu özellikler neticesinde daha çok dış mekanlarda kullanılan mesh baskı reklam sektörünün de vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Baskının üzerinde yer alan delikler hava şartlarında kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Bu anlamda seçilecek olan kaliteli ve dayanıklı baskı uzun süreli olarak kullanıma imkan sağlayacaktır.

Mesh Baskı Avantajları Nelerdir?

Genellikle binaların dış cephelerine cephe giydirme ve reklam gibi amaçlar için uygulanan baskılama şekli ucuz maliyetli olarak çözüm üretmeyi sağlamaktadır. Bunun yanında mesh olarak yapılan baskılama işleminin birçok avantajı yer almaktadır.

  • Delikli yapısı sayesinde değişen hava şartlarına kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir.
  • Rüzgarlı olan alanlarda büyük boy baskılar büyük avantaj sağlamaktadır.
  • Geniş yüzeylerde yer alan camlar bu baskılama yöntemi ile kolaylıkla kapatılabilmektedir.
  • İstenildiği takdirde baskılar kolaylıkla soyulabilmektedir.
  • Mesh branda ile baskılarda verilmek istenen mesaj kolaylıkla verilebilmektedir.
  • Delikli branda ya da delikli vinil ile anlatılmak istenen aslında mesh vinil ve mesh branda olmaktadır.
  • Daha çok cephelerin kaplanması amacıyla kullanılmaktadır.
  • Baskı uzaktan bakıldığında bütün olarak gözükeceğinden görsel anlamda da dikkat çekici olmaktadır.

Hem inşaat sahaları hem de reklam alanında uyarıcı ve koruyucu olarak görev yapan mesh delikli vinil özellikle çok rüzgar alan alanlarda en büyük yardımcılardan biridir. Sahip olduğu şeffaf yapısı sayesinde içeriden dışarısı çok rahat bir şekilde görülebilmektedir. Bu baskılama çeşidi kendi arasında ışıklı ve normal mesh baskı olmak üzere iki farklı şekilde yer almaktadır.

Mesh Baskı Kullanım Amaçları Nelerdir?

Reklam ve inşaat sektörünün son zamanda daha fazla gelişmesi ile birlikte bu alanda yapılan çalışmalar da daha fazla talep görmektedir.

Kaliteli ve doğru şekilde yapılacak baskılama şekli ile işlem amacına daha kısa sürede ulaşıyor olacaktır. Buna istinaden mesh vinil baskı farklı kullanım amacına hizmet etmektedir.

Tadilat yapılan binalar, restorasyon yapılan binalar ve inşaat alanlarında sıklıkla büyük ebatlı baskılar kullanılmaktadır. Büyük baskıların en büyük avantajı ise yüksek ısı kullanılarak yapıştırılması sebebi ile yırtılma ve kopma gibi durumların önüne geçilecek olmasıdır. Daha dayanıklı olması uzun ömürlü olarak kullanılmasını sağlayacaktır.

Mesh Baskı Fiyatları

Ekonomik olarak büyük kolaylık sağlayan ve istenilen kalıba kolayca sokulabilen baskılar verilmek istenen mesajın müşteriye kolay bir şekilde aktarılabilmesini sağlar.

Firmaların vermek istediği mesajlar birbirine yakın olsa da talepler değişiklik gösterebilmektedir. Taleplerde olan değişiklikler nedeniyle mesh baskı fiyatları ile ilgili net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.

Fiyatlar üzerinde belirleyici olan birçok etken yer almaktadır. Bu etkenlerin başında baskının kalitesi gelmektedir. Kaliteli baskılama işlemi ile çalışıyor olmak her zaman ayrı bir avantaj sağlayacaktır.

Baskı modelleri de firmaların tercihlerinde önemli bir yer tutmaktadır. Son teknoloji baskı makineleri ile yapılan baskılarda tüm renklerin basımı rahatlıkla yapılabilmektedir.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraf kalitesinde olan baskılama işleminin ardından renklerde dağılma ve bozulma olmayacaktır. Bu da firmaların hedeflerine daha hızlı ulaşmalarında önemli husus olmaktadır. Kaliteli baskılar firmanın itibarını arttıracağından bu da müşteride güven duygusunun oluşmasını sağlayacaktır.

Mesh baskı profesyonel ve kurumsal firmalarca yapıldığı taktirde hem maddi açıdan hem de çalışmadan alınan verim açısından çok yönlü fayda sağlayacaktır. İç ve mekan ve dış mekan tanıtım çalışmalarına yön veren baskılar birçok sektörün vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizle sohbet et